Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

ZIELONA SZKOŁA UCZY, BAWI NAS

W dniach od 1 do 7 czerwca odbył się wyjazd uczniów z naszej szkoły na Zieloną Szkołę do miejscowości Ustka. W wyjeździe brało udział 45 dzieci. Dla uczniów naszej szkoły był to już czwarty wyjazd na Zieloną Szkołę. Cele Zielonej Szkoły pod hasłem "Nauka - zabawa - wypoczynek" to między innymi terapia klimatyczna, edukacja ekologiczna, przyrodnicza, podnoszenie sprawności fizycznej uczniów, integracja grupy.

Już w pierwszy dzień ruszyliśmy na pieszą wycieczkę, aby zapoznać się z okolicą. Duże wrażenie zrobił ostry morski klimat, oraz przenikająca bryza. Pierwsze spotkanie
z morzem było dla wielu dzieci ogromnym przeżyciem. Niektóre z nich, po raz pierwszy na własne oczy, ujrzały bezkres błękitnego morza. Bałtyk czarował wszystkich szumem fal, krzykiem mew, wiatrem niosącym z oddali głos okrętowych syren. Po pierwszym, chłodnym dniu nastąpiła poprawa pogody, słońce obdarzało swoimi promieniami uczestników, aż do końca pobytu w Ustce.

Każdy dzień obfitował również w wycieczki. Poza deszczowym pierwszym dniem pogoda sprzyjała, więc każdą wolną chwilę spędzaliśmy spacerując pieszo wzdłuż brzegu morza. Piękną lekcją historii była wyprawa do Muzeum Ziemi Usteckiej,
a niezapomnianych wrażeń dostarczyło Muzeum Chleba. W czasie, w którym nie były organizowane wycieczki, przeprowadzano zajęcia z poszczególnych przedmiotów oraz zajęcia rekreacyjno - sportowe. W wielu zawodach z różnych dyscyplin sportowych, uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją sprawnością i duchem sportowej rywalizacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne zapoznające z wieloma nowymi technikami. Przeprowadzone zostały zajęcia ze śpiewu zespołowego i solowego. Oprócz wyżej wymienionych zajęć odbywały się lekcje języka polskiego, matematyki, przyrody. Codziennie, w ramach konkursu czystości, były przeprowadzane kontrole w pokojach.

Zorganizowana dyskoteka znakomicie spełniła swoją integracyjną rolę. Już na wstępie pobytu w ośrodku wczasowym znikły wszelkiego rodzaju podziały, wszyscy stali się jedną, dobrze współpracującą ze sobą grupą. Bardzo pozytywne wrażenie na uczestnikach wyjazdu, wywarły dobre warunki lokalowe. Smaczne, zróżnicowane i obfite posiłki znakomicie regenerowały siły utracone podczas zajęć terenowych.

Przez cały czas trwania Zielonej Szkoły wszystkim towarzyszył dobry humor, piosenka i radosny uśmiech. Niestety nadszedł dzień naszego wyjazdu, pożegnaliśmy się z morzem. Teraz z nostalgią i tęsknotą wracamy do szczęśliwych chwil spędzonych na Zielonej Szkole i marzymy by tam powrócić już za rok.

R. Boduch

wstecz